Venuj energiu svojho počítača nevidiacim - Biela pastelka

Zapoj sa do ťažby kryptomien a pomôž tak nevidiacim. Nebude ťa to nič stáť, jedine energiu tvojho počítača. Biela pastelka je súčasťou projektu Darujklik.sk realizovanom Blockchain Slovakia, o.z. Stačí kliknúť na http://darujklik.sk/organizacia/5/biela-pastelka a začať kopať pre dobrú vec.

Spolu_vytazime_viac

V projekte ide o formu charity prostredníctvom ťažby kryptomien. Občianske združenie Blockchain Slovakia, ktoré je tvorcom Darujklik.sk, chce takto poukázať na existenciu kryptomien a možnosť ich využitia v oblasti pomoci. Ľudia sa môžu zapojiť do projektu tým, že poskytnú svoje počítače na ťažbu kryptomien, pričom za ťažbu dostanú odmenu. Odmena bude v plnej výške automaticky pripísaná na konto organizácie, pre ktorú sa rozhodnú. Ťažiari si môžu vybrať z piatich charitatívnych projektov, medzi ktoré patrí aj Biela pastelka.

„Chceme využiť silu a potenciál počítačovej siete a motivovať jej užívateľov, aby pomáhali tým, ktorí to potrebujú,“ uviedol dôvody vzniku charitatívneho projektu Marek Môcik, prezident Blockchain Slovakia, o.z.. Počítač je dnes už v každej domácnosti či na pracovisku. Čas, ktorý strávime za počítačom, dostáva vďaka Darujklik charitatívny rozmer. „Jednoducho povedané, zatiaľ čo trávime čas na počítači, v pozadí prebieha ťažba,“ vysvetľuje Môcik. Doslova tak stačí len pohnúť prstom a spustiť ťažbu. Užívatelia internetu tak môžu pomáhať doslova kedykoľvek, priamo z domu pri sledovaní seriálov či surfovaní na sociálnych sieťach, v práci alebo aj v noci.

Občianske združenie Blockchain Slovakia, ktoré je zakladateľom projektu, chce osloviť touto cestou aj mladých ľudí, ktorí často chcú pomáhať, no nemajú nato finančné prostriedky. V tomto prípade ich ani nepotrebujú. Základný princíp ťažby spočíva v tom, že stačí navštíviť webové stránky www.darujklik.sk, zvoliť si Bielu pastelku, ak máte záujem podporiť nevidiacich ľudí, a kliknutím na srdiečko spustiť ťažbu. Na Slovenku je zatiaľ charitatívna ťažba novinkou, no vo svete tento princíp už funguje.

Ďakujeme všetkým ťažiarom vo farbách Bielej pastelky

Pohni_prstom_pre_dobru_vec